podstawy 

Czym są Wiersze, Kolumny i Moduły? 

Przy tworzeniu witryny w edytorze ważne jest, aby zapoznać się z trzema podstawowymi elementami, z których składają się wszystkie podstrony witryny, zawierające Twoje treści. Są to: Wiersze, Kolumny i Moduły.

Czym jest Wiersz?

Wiersz to pozioma sekcja w Twoim serwisie, która zawiera treści, np. obrazy, teksty, formularz kontaktowy itp. Kiedy otworzysz swoją witrynę i chcesz ją edytować po raz pierwszy, zawiera już ona kilka Wierszy z treściami. Jeśli jednak chcesz dodać więcej Wierszy do strony, najedź kursorem na istniejący już wiersz i kliknij Dodaj wiersz na niebieskiej zakładce.

Możliwe jest również dodanie Wiersza z domyślnym, predefiniowanym układem.

Modyfikacja, zmiana miejsca, kopiowanie i usuwanie Wierszy jest łatwe. Proste jest także ustawienie ich szerokości, dodawanie do nich animacji i wiele więcej.
Tutaj przeczytasz więcej o zarządzaniu wierszami.

  Przeciąganie krawędzi Wiersza, w celu dodania większej ilości przestrzeni

Szybkim sposobem na dopasowanie odstępów pomiędzy Wierszami jest przesunięcie ich poprzez chwycenie dolnej krawędzi Wiersza. Najedź kursorem na Wiersz i przesuń niebieski pasek, który pojawi się na dole.

Czym są Kolumny?

Kolumny to pionowe “słupki” wewnątrz Wiersza, które zawierają Moduły (Twoje treści). Wewnątrz wiersza może znaleźć się aż do 12 kolumn, pozwalających uporządkować Twoje treści.

Kolumny ułatwiają rozdzielenie treści wewnątrz Wiersza, jednocześnie umożliwiając stworzenie przejrzystej i uporządkowanej struktury, z którą łatwo pracować.

Podobnie jak w przypadku Wierszy, Kolumny możesz dostosować poprzez np. dodanie animacji. Tutaj dowiesz się więcej o zarządzaniu Kolumnami.

  Praca z pustymi Kolumnami

Kolumna nie musi zawierać żadnych Modułów. Możesz umieścić puste Kolumny po obu stronach Kolumny z treścią - dzięki temu treści będą znajdować się idealnie na środku, z takim samym odstępem po obu stronach.

Czym jest moduł?

Moduły znajdują się wewnątrz Kolumn i to one zawierają treść. Możesz dodać różne typy Modułów w zależności od treści, jakie chcesz umieścić na danej stronie. Tekst można dodać w Module Tekstu, obrazy w Module Obrazu, formularz kontaktowy w Module Formularza itd. Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie Moduły, z których możesz korzystać.

Nowy Moduł możesz dodać poprzez najechanie kursorem albo na pustą kolumnę, albo na już istniejący Moduł na Twojej stronie i wybranie opcji Dodaj moduł.

Zmiana położenia treści

Po tym jak dodasz jakieś treści na daną stronę, możesz chcieć ułożyć je w inny sposób, pozmieniać kolejność, usunąć niektóre elementy itd.

Możesz łatwo Duplikować, Kopiować lub Usuwać Wiersze i Moduły używając do tego opcji znajdujących w rozwijanych menu.

Jeśli chcesz przenieść Wiersze/Moduły w inne miejsce na twojej stronie, możesz przesunąć je używając symbolu z kropkami, który znajduje się obok kolorowych zakładek.