Tworzenie stron

dodawanie nowego wiersza

Najszybszym i najprostszym sposobem na dodanie bloków treści na stronę jest dodanie nowego wiersza. Edytor zawiera obszerną bibliotekę już wypełnionych wierszy do wyboru, dzięki czemu nie musisz tworzyć ich całkowicie od nowa. Szablon wiersza to w zasadzie połączenie modułów, które utworzono wcześniej.

Dodaj nowy wiersz, najeżdżając kursorem myszy na już istniejący wiersz i klikając + Dodaj wiersz na niebieskim pasku, który się pojawi.

W oknie Dodaj wiersz możesz wybierać spośród różnych kategorii już wypełnionych wierszy. Kliknij na wybrany przez siebie wiersz, aby dodać go na swoją stronę.

Po dodaniu wiersza, możesz zmienić zawarte w nim elementy treści (kolumny i moduły), a także, w razie potrzeby, dodawać lub usuwać dowolne moduły.

  Czemu warto stosować szablony wierszy?

Szablony wierszy są bardzo pomocne z wielu względów. Po pierwsze, ułatwiają one szybkie dodawanie bloków treści na stronę bez konieczności dodawania modułów pojedynczo. Ponadto zaprojektowano i zoptymalizowano je już pod kątem wszystkich trzech widoków - pulpitu, tabletu i smartfona. Nie musisz więc już się martwić tym, jak nowe treści będą wyglądać na różnych urządzeniach. Nawet jeżeli usuniesz moduły z szablonu wiersza, optymalizacja pod kątem różnych urządzeń pozostanie prawidłowa.

   Dodawanie pustego wiersza

Jeżeli chcesz zacząć od „niezdefiniowanego” punktu początkowego, istnieje również możliwość dodania pustego wiersza (z tylko jedną pustą kolumną). Sekcję Pusty wiersz znajdziesz u dołu, z lewej strony w menu okna Dodaj wiersz.