Elementy angażujące

Zaczynanie pracy z Elementem Angażującym Na Stronie

Element Angażujący Na Stronie, który znajduje się w Edytorze, pozwala na zaangażowanie użytkowników przeglądających witrynę poprzez pokazywanie wyskakujących okienek (tzw. pop-up), które zwrócą uwagę na specjalne oferty, usługi lub na konkretne produkty. Jest to idealne rozwiązanie dla komunikacji z użytkownikami, kiedy celem jest przyciągnięcie ich dodatkowej uwagi podczas interakcji z Twoją witryną.

Czym są Elementy Angażujące Na Stronie?

Elementy Angażujące Na Stronie to różnego rodzaju wyskakujące okienka typu pop-up, które mogą się pojawiać w zależności od rodzaju działania na stronie. Typy elementów angażujących to zarówno wiadomości z prostymi informacjami, jak i treści zachęcające do interakcji, takie jak przyciski.

Zamiast pokazywać wyskakujące okienko pop-up, możliwe jest pokazanie niektórych elementów angażujących jako na stałe “przylepionych” do boku strony dodatków. Statyczne rodzaje elementów angażujących zazwyczaj nawołują do podjęcia akcji i są to telefon, email, link do strony albo ramka umożliwiająca zebranie informacji.

Poniżej znajduje się krótki opis różnych typów Elementów Angażujących Na Stronie; jeśli interesuje Cię bardziej szczegółowy opis, znajdziesz go tutaj.

Element Angażujący Na Stronie – rodzaje

Wybór obejmuje 12 różnych rodzajów Elementów Angażujących Na Stronie:

(Statyczny) Kliknij, aby zadzwonić/wysłać e-mail

(Statyczny) Link do strony

(Statyczny) Formularz kontaktowy

Prosta wiadomość bez przycisku

Prosta wiadomość z przyciskiem

Kliknij, aby zadzwonić

Prześlij formularz kontaktowy

Pobierz plik

Pokaż lokalizację na mapie

Zapisz się do newslettera

Wyślij do znajomego

Udostępnij w mediach społecznościowych

Czas wyświetlania elementów angażujących - kilka aktywnych elementów

Nie ma maksymalnego limitu liczby aktywnych Elementów Angażujących Na Stronie. System kolejkowy dba jednak o to, aby tylko jeden element pokazany był na stronie. Dzieje się tak w celu uniknięcia przeładowania - może to odstraszać użytkowników.

Domyślna kolejność, w której są wyświetlane Elementy Angażujące Na Stronie, to od najstarszego do najnowszego. Oznacza to, że najstarszy Element Angażujący Na Stronie pojawia się pierwszy, a po nim następne w kolejności, w której były stworzone w Edytorze. Kiedy pierwszy element zniknie lub zostanie zamknięty przez użytkownika, kolejny się pojawi (zobacz ilustrację na dole).

Miej na uwadze, że jeśli ustalisz godziny, w których ma pojawiać się i znikać dany element, nadal będzie to respektowane. Na przykład, jeśli drugi element ma pojawiać się po dwóch sekundach, pojawi się dokładnie dwie sekundy po tym, jak pierwszy Element Angażujący na Stronie zniknie lub zostanie ręcznie wyłączony.

Jedynym wyjątkiem do tej zasady są Statyczne elementy, ponieważ zawsze są one widoczne. Statyczne elementy są więc pokazane jednocześnie ze “zwykłymi” elementami.