klienci 

zbieranie i zarządzanie danymi z formularzy

Jeżeli na Twojej witrynie znajdują się formularze kontaktowe, możesz zmienić ich ustawienia w taki sposób, aby wprowadzane dane były przekazywane w sposób automatyczny bezpośrednio do sekcji Klienci. Uzyskasz w ten sposób przejrzyste i łatwo dostępne zestawienie wszystkich danych zebranych z formularzy. 

W jaki sposób dane są zbierane z formularzy? 

Aby zapisywać wypełnione formularze w sekcji Klienci, można skorzystać z kilku modułów i funkcji dodatkowych dostępnych w Edytorze. Poniżej znajduje się ich pełna lista: 

  przesłanie formularza poprzez Moduł Formularz

 przesłanie formularza poprzez Moduł Formularz Mailchimp 

 przesłanie formularza poprzez Statyczny formularz kontaktowy i formularz kontaktowy stanowiący jeden z rodzajów Elementów Angażujących Na Stronie

 przesłanie formularza poprzez Element Angażujący Na Stronie z rodzaju Zapisz się do newslettera 

Pamiętaj, że przy każdym z powyższych działań trzeba użyć przełącznika Zbierz dane z tego formularza i nadać nazwy wszystkim formularzom wyświetlającym się na liście w sekcji Klienci. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykułach poświęconych poszczególnym elementom. 

Wyświetlanie danych z formularzy 

Gdy tylko rozpoczniesz zbieranie danych, wypełnione formularze pojawią się w zestawieniu zlokalizowanym w sekcji Klienci. 

Kliknij strzałkę znajdującą się na prawo od danego formularza, aby go rozwinąć i wyświetlić poszczególne wypełnione formularze. 

Pobieranie danych z formularzy 

Jeżeli chcesz pobrać wszystkie dane przekazane przy użyciu określonego formularza, kliknij ikonkę pobierania znajdującą się tuż obok strzałki rozwijania. Dane zawarte w wypełnionym formularzu zostaną wówczas pobrane w formie pliku XSLX. 

Usuwanie danych zebranych z formularzy 

W Profilu Klienta dostępne są 3 zakładki: 

Usunięcie wszystkich wypełnionych formularzy:
Jeżeli chcesz usunąć wszystkie dane przekazane przy użyciu formularza z określonej kategorii, przejdź do listy formularzy, zaznacz odpowiednie kategorie, a następnie kliknij przycisk Usuń zaznaczone. 

Usunięcie poszczególnych wypełnionych formularzy:
Jeśli chcesz usunąć poszczególne wypełnione formularze z danej kategorii, rozwiń tę kategorię, zaznacz odpowiednie wypełnione formularze i kliknij przycisk Usuń zaznaczone.
 

Dostęp i grupy: 
Istnieje również możliwość usunięcia poszczególnych elementów z wypełnionego formularza. Jeżeli na przykład klient zwrócił się do Ciebie z prośbą o niezapisywanie jego numeru telefonu, możesz usunąć go z konkretnego formularza i zachować pozostałe przekazane przez klienta dane, takie jak choćby jego imię i nazwisko, adres e-mail itd. W celu usunięcia poszczególnych elementów, rozwiń wypełniony formularz i kliknij ikonkę kosza znajdującą się z prawej strony.