Dodawanie modułów

moduł galerii

Skorzystaj z modułu Galeria, aby wyświetlić kilka obrazów na swojej witrynie z opcją wyświetlenia pełnego rozmiaru obrazu po kliknięciu. Możesz dodać moduł Galeria, wybierając Galeria w kategorii Elementy graficzne w nakładce Dodaj moduł.

Aby edytować moduł Galerii, najedź na niego i wybierz z listy Treść, Projekt lub Ustawienia.

Treść

Istnieją trzy sposoby dodawania obrazów do Modułu:

  Prześlij nowe obrazy

Kliknij Dodaj lub upuść plik, aby dodać pliki z komputera lub przeciągnij i upuść obraz w zaznaczonym obszarze. Możesz dodać kilka zdjęć jednocześnie.


  Użyj istniejącego obrazu z Menedżera Plików:

Kliknij Wybierz z Menadżera Plików i wybieraj spośród istniejących obrazów w Menadżerze Plików. Możesz dodać kilka obrazów jednocześnie.

  Użyj obrazów z Globalnego Źródła Danych

Zaznacz Użyj globalnego źródła danych, aby wybrać obrazy galerii, które wcześniej zostały przesłane do Danych Globalnych.

  Zmiana kolejności obrazów

Zmień kolejność wyświetlania obrazów, przeciągając symbol z sześcioma kropkami na poszczególnych obrazach.

Po dodaniu obrazów możesz dodać informacje do każdego z nich, klikając strzałkę obok nazwy pliku:

  Edycja

Po dodaniu obrazu masz możliwość edycji obrazu bezpośrednio w Edytorze. Kliknij Edytuj obok obrazu, aby otworzyć Edytor Obrazów.


  Zastąp i usuń

Jeżeli po dodaniu obrazu do swojej witryny zmienisz zdanie, możesz kliknąć Zastąp, aby dodać inny obraz albo Usuń.

  Tekst alternatywny

Dodaj tekst alternatywny, aby pomóc wyszukiwarkom w “czytaniu” Twoich obrazów.


  Podpis

Podpis staje się widoczny na obrazie po włączeniu efektów najechania kursorem na podpis na liście obrazów.

  Korzystanie z Globalnego Źródła Danych 

Jeżeli używasz Globalnych Danych jako źródła do Galerii, pamiętaj, aby dodać informację do Twoich obrazów w zakładce Galeria w Danych Globalnych. Tam znajdują się dokładnie takie same opcje, jak te wspomniane powyżej.

ustawienia

Tutaj możesz zmienić wygląd swojej galerii. Wybierz, ile obrazów ma być widocznych na raz, liczbę kolumn (1-12), na którą chcesz podzielić obrazy i marginesy między nimi. Jeśli Liczba wyświetlanych obrazów jest ustawiona na 0, Moduł wyświetli wszystkie Twoje obrazy.

Jeżeli zdecydujesz się nie wyświetlać wszystkich obrazów na liście w tym samym czasie, Edytor automatycznie doda strzałki po każdej stronie modułu, aby odwiedzający mogli je przeglądać. Możesz dostosować następujące Slajdy listy obrazów:

Pokazuj nawigację strzałkami

Strzałki są dodane po obu stronach Galerii.


Pokazuj kropki w paginacji

Kropki są dodane na dole Twojej Galerii, ułatwiając odwiedzającym przeglądanie slajdów.

Automatyczna zmiana slajdów
Twoje obrazy będą zmieniać się automatycznie, bez kliknięcia modułu przez użytkownika.

Zatrzymaj przejście efektu po najechaniu kursorem
Automatyczne przejścia obrazów będą zatrzymywane, gdy użytkownik najedzie kursorem na Galerię. 

Rodzaje przejść między slajdami

Wybierz sposób, w jaki Galeria ma zmieniać obrazy za pomocą Rodzaju przejścia między slajdami dostępnego w ustawieniach obu modułów. Masz trzy różne opcje: poślizg, powolne zanikanie oraz szybkie zanikanie.

 

Typ 1: Poślizg

Typ 2: Powolne zanikanie

Typ 3: Szybkie zanikanie

Czas między przejściami domyślnie wynosi 5000 milisekund (5 sekund). Zmień odstęp na większy, jeśli chcesz, aby obrazy były widoczne przez dłuższy czas, a mniejszy, jeśli chcesz, aby przesuwały się szybciej. Pamiętaj, aby wprowadzić wartość w milisekundach (1000 milisekund = 1 sekunda).

Należy zauważyć, że przejścia obrazów w powyższych przykładach są ustawione na 2000 milisekund (2 sekundy).

miniatury

Przycięte lub nieprzycięte miniatury: Możesz wybrać, czy chcesz, aby obrazy były przycięte lub nie. Poniższy przykład przedstawia wizualne porównanie obu opcji.

Zaznacz pole Pokazuj podpis z miniaturą, jeśli chcesz wyświetlać tekst podpisu pod obrazem. Masz również możliwość dodania tego samego podpisu do nakładki obrazu, pamiętaj tylko o zaznaczeniu opcji Pokazuj podpis w nakładce.

W Ustawieniach możesz również dodać Tryb efektu po najechaniu kursorem na miniatury obrazów. Możesz wybrać efekt po najechaniu kursorem jako czysto wizualną funkcję lub wyświetlić tekst podpisu na górze obrazu.

Lista obrazów a galeria: różnice

Moduł Galerii oraz Listy Obrazów wyglądają bardzo podobnie po dodaniu do Twojej witryny. Niemniej jednak ich różnica polega na reakcji po kliknięciu obrazu przez użytkownika. Podczas korzystania z modułu Galeria do wyświetlania obrazów, obraz powiększy się i zostanie wyświetlony w nakładce po kliknięciu. Natomiast kliknięcie obrazu z modułu Listy obrazów sprawi, że użytkownik zostanie przekierowany na stronę wewnętrzną/zewnętrzny adres URL/e-mail/plik, jeżeli dodano link do obrazu (jeśli nie dodano żadnego linku, to po kliknięciu obrazu nic się nie stanie).

Oba moduły różnią się również pod względem źródeł obrazu. Moduł Galerii może pobierać obrazy z zawartości Galerii w Danych Globalnych, natomiast moduł Listy Obrazów nie umożliwia pobierania zdjęć z Danych Globalnych.