Dodawanie modułów

Moduł listy obrazów

Użyj modułu Lista obrazów, aby wyświetlić kilka obrazów w swojej witrynie z możliwością dodania dynamizmu do prezentacji swoich zdjęć. Możesz dodać moduł Listy obrazów, wybierając Lista Obrazów, w kategorii Elementy graficzne w nakładce Dodaj moduł.

Aby edytować moduł Listy Obrazów, należy najechać na niego i wybrać z listy Treść, Projekt lub Ustawienia.

Treść

Istnieją dwa sposoby dodawania obrazów do Modułu:

  Prześlij nowe obrazy: 

Kliknij Dodaj lub upuść plik, aby dodać pliki z komputera lub przeciągnij i upuść obraz w zaznaczonym obszarze. Możesz dodać kilka zdjęć jednocześnie


  Użyj istniejącego obrazu z Menedżera Plików:

Kliknij na Wybierz z Menadżera Plików i wybierz jeden ze znajdujących się w niej obrazów.

  Zmiana kolejności obrazów 

Zmień kolejność wyświetlania obrazów, przeciągając symbol z sześcioma kropkami na poszczególnych obrazach.

Po dodaniu obrazów możesz dodać informacje do każdego z nich, klikając strzałkę obok nazwy pliku.

Edycja

Po dodaniu obrazu masz możliwość edycji obrazu bezpośrednio w Edytorze. Kliknij Edytuj obok obrazu, aby otworzyć Edytor Obrazów.


Zastąp i usuń

Jeżeli po dodaniu obrazu do swojej witryny zmienisz zdanie, możesz kliknąć Zastąp, aby dodać inny obraz, albo Usuń.

Tekst alternatywny
Można dodać tekst alternatywny, aby pomóc wyszukiwarkom w “czytaniu” Twoich obrazów.

Podpis

Podpis staje się widoczny na obrazie po włączeniu efektów najechania kursorem na podpis na liście obrazów.


Rodzaj linku

Z rozwijanego menu wybierz typ linku, który chcesz umieścić na obrazie. Możesz wybrać z Zewnętrznego adresu URL, Strony wewnętrznej, E-maila oraz Pliku. Przeczytasz więcej o czterech typach łączy w module zdjęć. Otwórz link w nowej karcie, aby otworzyć podlinkowaną zawartość w nowej karcie przeglądarki. Ustaw atrybut “nofollow”, jeżeli nie chcesz, aby wyszukiwarki odwiedzały strony, na które odsyła link. Kiedy te ustawienia są włączone, Twój link nie wpływa na ranking wyszukiwarki.  jeżeli nie chcesz, aby wyszukiwarki odwiedzały strony, na które odsyła link. Kiedy te ustawienia są włączone, Twój link nie wpływa na ranking wyszukiwarki.

Niestandardowa nazwa śledzenia
Śledź liczbę kliknięć danego elementu przez dodanie niestandardowej nazwy śledzenia. Statystyki będą widoczne na Pulpicie nawigacyjnym.

ustawienia

Tutaj możesz zmienić wygląd swojej listy obrazów. Wybierz, ile obrazów ma być widocznych na raz, liczbę kolumn (1-12), na którą chcesz podzielić obrazy i marginesy między nimi. Jeśli  Liczba wyświetlanych obrazów jest ustawiona na 0, Moduł wyświetli wszystkie Twoje obrazy.

Jeżeli zdecydujesz się nie wyświetlać wszystkich obrazów na liście w tym samym czasie, Edytor automatycznie doda strzałki po każdej stronie Modułu, aby odwiedzający mogli je przeglądać. Możesz dostosować następujące Slajdy listy obrazów:

Pokazuj nawigację strzałkami

Strzałki są dodane po obu stronach Listy Obrazów.


Pokazuj kropki w paginacji

Kropki są dodane na dole Twojej Listy Obrazów, ułatwiając odwiedzającym przeglądanie slajdów.

Automatyczna zmiana slajdów
Twoje obrazy będą zmieniać się automatycznie, bez kliknięcia modułu przez użytkownika.

Zatrzymaj przejście efektu po najechaniu kursorem
Automatyczne przejścia obrazów będą zatrzymywane, gdy użytkownik najedzie kursorem na Listę Obrazów.

Rodzaje przejść między slajdami

Wybierz sposób, w jaki Lista Obrazów ma zmieniać obrazy za pomocą Rodzaju przejścia między slajdami dostępnego w ustawieniach obu modułów. Masz trzy różne opcje: poślizg, powolne zanikanie oraz szybkie zanikanie.

 

Typ 1: Poślizg

Typ 2: Powolne zanikanie

Typ 3: Szybkie zanikanie

Czas między przejściami domyślnie wynosi 5000 milisekund (5 sekund). Zmień odstęp na większy, jeśli chcesz, aby obrazy były widoczne przez dłuższy czas, a mniejszy, jeśli chcesz, aby przesuwały się szybciej. Pamiętaj, aby wprowadzić wartość w milisekundach (1000 milisekund = 1 sekunda).

Należy zauważyć, że przejścia obrazów w powyższych przykładach są ustawione na 2000 milisekund (2 sekundy).

miniatury

Przycięte lub nieprzycięte miniatury: Możesz wybrać, czy chcesz, aby obrazy były przycięte lub nie. Poniższy przykład przedstawia wizualne porównanie obu opcji.

W Ustawieniach możesz również dodać tryb efektu po najechaniu kursorem na miniatury obrazów. Możesz wybrać efekt po najechaniu kursorem jako czysto wizualną funkcję lub wyświetlić tekst podpisu na górze obrazu.

Lista obrazów a galeria: różnice

Moduł Galerii oraz Listy Obrazów wyglądają bardzo podobnie po dodaniu do Twojej witryny. Niemniej jednak ich różnica polega na reakcji po kliknięciu obrazu przez użytkownika. Podczas korzystania z modułu Galeria do wyświetlania obrazów, obraz powiększy się i zostanie wyświetlony w nakładce po kliknięciu. Natomiast kliknięcie obrazu z modułu Listy obrazów sprawi, że użytkownik zostanie przekierowany na stronę wewnętrzną/zewnętrzny adres URL/e-mail/plik, jeżeli dodano link do obrazu (jeśli nie dodano żadnego linku, to po kliknięciu obrazu nic się nie stanie).

Oba moduły różnią się również pod względem źródeł obrazu. Moduł Galerii może pobierać obrazy z zawartości Galerii w Danych Globalnych, natomiast moduł Listy Obrazów nie umożliwia pobierania zdjęć z Danych Globalnych.