Dodawanie modułów

Moduły Facebook 

Dzięki modułom Facebook możesz zezwolić na swojej witrynie na różnego rodzaju interakcje związane z tym portalem społecznościowym. Moduły Facebook można dodawać, wybierając opcje Facebook „Lubię to!”Facebook „Udostępnij!”Post na FacebookuWideo na FacebookuKomentarze na Facebooku lub Integracja ze stroną na Facebooku, znajdujące się w nakładce Dodaj moduł, a dokładniej w kategorii Media społecznościowe. 

Aby edytować moduły, najedź na nie kursorem i wybierz Treść lub Projekt w menu rozwijanym. 

   Porady dotyczące dodawania linków z Facebooka 

Jak pobrać adres URL strony: po wejściu na daną stronę na Facebooku, możesz skopiować jej URL z pola adresowego przeglądarki. Adres URL strony powinien wyglądać w następujący sposób:  https://www.facebook.com/xxxxx/. 
 
Jak pobrać adres URL posta: od razu pod imieniem i nazwiskiem osoby lub nazwą firmy, która zamieściła post, znajdziesz znacznik czasu. Gdy go klikniesz, post zostanie wyświetlony w trybie pełnoekranowym. Teraz możesz skopiować jego URL z paska adresu przeglądarki. 
 
Jak pobrać adres URL wideo: kliknij wideo prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Pokaż adres URL filmu. Teraz możesz skopiować link i dodać wideo w wybranym przez siebie miejscu. 

Facebook „Lubię to!” 

Używaj modułu Facebook, aby zachęcić odwiedzających do polubienia Twojej strony i sprawdzania, ile osób już to zrobiło. 
 
Aby edytować moduł Facebook „Lubię to!”, najedź na niego kursorem i wybierz Treść lub Projekt w menu rozwijanym. 

Treść 

URL do polubienia: skopiuj i dodaj adres URL do strony, której polubienie przy pomocy przycisku „Lubię to!” chcesz umożliwić odwiedzającym. 
 

Rodzaj akcji:  wybierz, czy chcesz, aby użytkownicy polubili daną stronę, czy polecili ją swoim znajomym w serwisie społecznościowym. 

Pokazuj twarze znajomych: gdy ta opcja jest aktywna, odwiedzający zobaczą zdjęcia swoich znajomych, którzy polubili tę stronę. 

Dołącz przycisk udostępniania: dodaj przycisk „Udostępnij” obok przycisku polubienia/rekomendacji. 

projekt

W sekcji Projekt można edytować układ i wyrównanie przycisku Facebook „Lubię to!”. Do wyboru są cztery układy przycisków: 

1. Dodaj Moduł Przycisk i ustaw Pozycję nieruchomą. 

2. Pole z licznikiem

3. Przycisk z licznikiem

4. Tylko przycisk

Facebook „Udostępnij” 

Korzystaj z modułu Facebook „Udostępnij”, aby umożliwić użytkownikom witryny udostępnianie strony lub postów na własnych profilach na Facebooku. 
 
Aby edytować moduł Facebook „Udostępnij”, najedź na niego kursorem i wybierz Treść lub Projekt w menu rozwijanym. 

Treść 

Dodaj w URL do udostępniania adres do strony lub posta, który mają udostępniać odwiedzający po naciśnięciu przycisku. 

projekt

W sekcji Projekt można edytować układ i wyrównanie przycisku Facebook „Udostępnij”. Do wyboru jest sześć układów przycisków: 

1.Pole z licznikiem

2. Przycisk z licznikiem

3. Tylko przycisk

4. Ikona z linkiem 

5. Tylko ikona

6. Tylko link

Post na Facebooku 

Moduły Post na Facebooku służą do wstawiania wszelkich postów na stronie, łącznie z przyciskiem umożliwiającym ich polubienie, skomentowanie i udostępnianie. Aby edytować moduł Post na Facebooku, najedź na niego kursorem i wybierz Treść lub Projekt w menu rozwijanym. 

Treść 

Dodaj w URL posta adres wpisu, który chcesz wstawić na stronę. 

projekt

W sekcji Projekt możesz ustawić szerokość i wyrównanie wstawionego posta. 

wideo na facebooku

Moduł Wideo na Facebooku służy do wstawiania filmów wraz z przyciskami „Lubię to!”, „Udostępnij” oraz „Obejrzyj później”. 
 
Aby edytować moduł Wideo na Facebooku, najedź na niego kursorem i wybierz Treść, Projekt lub Ustawienia w menu rozwijanym. 

Treść 

Dodaj w URL wideo adres filmu, który chcesz wstawić na stronę. 

PROJEKT

W sekcji Projekt możesz zmienić szerokość i orientację modułu Wideo na Facebooku. 

Dopasuj do szerokości kolumny: aktywowanie tej opcji spowoduje automatyczne rozciągnięcie wideo do szerokości kolumny, w której się znajduje. 
 

Pozwól na odtwarzanie w trybie pełnoekranowym: gdy ta opcja jest aktywna, użytkownicy mogą rozszerzać wideo i oglądać je w trybie pełnoekranowym.

Szerokość wideo: umożliwia ręczne ustawienie szerokości wideo wyświetlanego na Twojej stronie w pikselach. 

Ustawienia

Aktywuj opcję Odtwarzaj automatycznie, jeżeli odtwarzanie wideo wstawionego z Facebooka ma rozpocząć się automatycznie, gdy tylko użytkownik otworzy stronę z modułem. 

Komentarze na Facebooku 

Moduł Komentarze na Facebooku pozwala utworzyć sekcję komentarzy dla wstawionego wcześniej postu. W module widoczne będą tylko komentarze zamieszczone na Twojej stronie, istnieje jednak ponadto możliwość dodania komentarza na Facebooku. 
 
Aby edytować moduł Komentarze na Facebooku, najedź na niego kursorem i wybierz Treść, Projekt lub Ustawienia w menu rozwijanym. 

Treść 

Dodaj w URL strony z komentarzami adres dowolnej treści, dla której chcesz utworzyć sekcję komentarzy. 

PROJEKT

W sekcji Projekt możesz zmienić szerokość i orientację modułu Komentarze na Facebooku. 

Ustaw szerokość automatycznie: gdy ta opcja jest aktywna, sekcja komentarzy zostanie automatycznie rozciągnięta do szerokości kolumny, w której się znajduje. 
 

Szerokość sekcji komentarzy: umożliwia ręczne dostosowanie szerokości sekcji komentarzy (w pikselach). 

Ustawienia

Aktywuj opcję Odtwarzaj automatycznie, jeżeli odtwarzanie wideo wstawionego z Facebooka ma rozpocząć się automatycznie, gdy tylko użytkownik otworzy stronę z modułem. 

Wyświetlaj najpierw: umożliwia sortowanie komentarzy według najnowszych, najstarszych lub najpopularniejszych. 
 

  Liczba wyświetlanych komentarzy: umożliwia ustawienie liczby komentarzy wyświetlanych w module.

Integracja ze stroną na Facebooku 

Dzięki modułowi Integracja ze stroną na Facebooku możesz osadzić stronę z Facebooka we własnej witrynie. Opcja ta umożliwia wyświetlanie osi czasu i/lub wydarzeń oraz wysyłanie wiadomości. 
 
Aby edytować moduł Integracja ze stroną na Facebooku, najedź na niego kursorem i wybierz Treść lub Projekt w menu rozwijanym. 

Treść 

URL strony na Facebooku: domyślnie w module wyświetlana jest strona domowa Facebooka. Aby wyświetlać inną stronę na Facebooku, dodaj jej URL w tym polu. 
 

Pokazuj twarze znajomych: gdy opcja ta jest aktywna, odwiedzający mogą zobaczyć zdjęcia znajomych, którzy polubili stronę. 

Ukryj zdjęcie w tle:  gdy opcja ta jest aktywna, zamiast zdjęcia w tle wyświetlany jest pusty nagłówek. 
 

Wyświetlane zakładki strony: domyślnie wyświetlana jest zakładka Oś czasu. Jeżeli chcesz pokazywać również zakładki Wiadomości Wydarzenia, dodaj je w tym polu. 

projekt

W sekcji Projekt możesz zmienić wygląd, orientację, szerokość i wysokość modułu Integracja ze stroną na Facebooku. 
 
Aby zmniejszyć nagłówek znajdujący się nad osadzoną treścią, aktywuj opcję Mały nagłówek.