Dodawanie modułów

Moduł Teraz otwarte

Moduł Teraz otwarte to świetny sposób na przekazanie osobom odwiedzającym stronę informacji o tym, czy firma jest otwarta w danym momencie. Jest to informacja “w czasie rzeczywistym” - czyli wtedy, gdy użytkownicy przeglądają stronę internetową. Możesz dodać moduł Teraz otwarte poprzez wybór opcji Teraz otwarte w kategorii Informacje o firmie w nakładce Dodaj moduł.

Zachowanie modułu Teraz otwarte opiera się na godzinach otwarcia i strefie czasowej ustawionej w Danych Globalnych. Ważne jest więc, aby, aby w Danych Globalnych mieć zawsze uaktualnione informacje. Najedź na moduł i kliknij na Treść lub Projekt na rozwijanym menu, aby je edytować.

treść

W Treści masz możliwość personalizacji wiadomości, które poinformują użytkownika, kiedy firma jest otwarta, a kiedy zamknięta. Jeśli nie umieścisz żadnej wiadomości, moduł pokaże następujące domyślne informacje:

Tekst, gdy otwarte: Otwarte!
Tekst, gdy zamknięte: Zamknięte - przepraszamy

  Dodawanie tagów Danych Globalnych

Możesz dodać informacje z Danych Globalnych do modułu Teraz otwarte. Jeśli chcesz dodać numer kontaktowy do wiadomości informującej o otwarciu lub zamknięciu, napisz: “Zamknięte! Zadzwoń pod numer 61 627 46 00 jeśli jesteś w okolicy”. W tym przykładzie, Edytor automatycznie uzupełni pole 61 627 46 00 numerem, który został podany w Danych Globalnych.

Masz również możliwość podlinkowania Twojego tekstu o otwarciu/zamknięciu do wewnętrznej lub zewnętrznej strony, maila lub pliku. Kiedy podlinkujesz tekst, możesz określić, czy link powinien otworzyć się w nowej karcie, a także możesz ustawić atrybut “nofollow” na konkretnym linku.

Otwórz link w nowej karcie: zewnętrzne linki domyślnie zawsze otwierane są na nowej karcie.

Ustaw atrybut “nofollow”: gdy ta opcja jest włączona, roboty skanujące wyszukiwarki zignorują link - dzięki czemu nie wpłynie on na ranking witryny.