Dodawanie modułów

moduł obrazu

Skorzystaj z Modułu Obraz, aby umieścić pojedyncze obrazy na stronie. Natomiast jeśli chcesz umieścić całą grupę obrazów, użyj Modułu Lista Obrazów lub Modułu Galeria. Możesz dodać Moduł Obraz wybierając Obraz w kategorii Elementy graficzne znajdującej się w zakładce Dodaj moduł.

Nakieruj kursor na moduł i kliknij na Treść, Projekt lub Ustawienia na rozwiniętej liście, aby edytować Moduł Obraz.

Treść

Istnieją trzy sposoby na dodanie obrazu do modułu:

Załaduj nowy obraz

Kliknij na Dodaj lub upuść obraz, aby wybrać obraz z komputera lub przeciągnij i upuść go na zaznaczonym polu.


Użyj istniejącego obrazu z Menadżera Plików

Kliknij na Wybierz z Menadżera Plików i wybierz jeden ze znajdujących się w niej obrazów.

Użyj obrazu z Globalnego Źródła Danych
Kliknij na opcję Użyj źródła Niestandardowe dane globalne i wybierz zdjęcie okładkowe lub Twoje logo, które wcześniej załadowałeś do Globalnego Źródła Danych.

Pamiętaj o dodaniu Tekstu alternatywnego do Twojego obrazu - dzięki temu wyszukiwarki będą mogły “odczytać” obraz. Tekst alternatywny powinien być zwięzły i jasno opisywać to, co znajduje się na obrazie.

   Dlaczego warto umieścić Tekst alternatywny?

Tekst alternatywny umożliwia wyszukiwarkom odczytanie i porównanie Twojego obrazu z tym, co wyszukują na przykład użytkownicy Google. Dzięki temu pojawi się on w zakładce Obrazy w wyszukiwarce Google, jeśli tylko okaże się istotny dla wyszukiwania. To sprawi, że na Twojej stronie może pojawić się więcej ruchu.

Kiedy już dodałeś obraz, masz możliwość edytowania go bezpośrednio w Edytorze. Kliknij na przycisk Edytuj znajdujący się obok obrazu, aby przejść do Edytora Obrazów.

Jeśli chcesz cofnąć dodanie obrazu na stronę, możesz wybrać opcję Zamień, aby dodać inny obraz lub kliknąć Usuń.

 

Dodaj link do obrazu: kiedy umieszczasz obrazy na stronie, masz możliwość dodania do nich łącza, aby użytkownicy mogli kliknąć w obraz. Możesz to zrobić wybierając Umieść łącze na obrazie, a wtedy rozwinie się lista opcji związanych z dodawaniem łącza.

Wybierz rodzaj łącza, które chcesz umieścić na obrazie z rozwiniętej listy. Masz cztery możliwości:

URL zewnętrzny

Dodaj URL do zewnętrznej strony. Ten rodzaj łącza domyślnie włączy ustawienie Otwórz łącze w nowej karcie, aby użytkownik nie opuścił Twojej strony, kiedy kliknie na obraz.


Strona wewnętrzna

Łącze do strony znajdującej się w obrębie Twojego serwisu.

 

Email
Dodaj adres e-mail w dostępnym polu. Kiedy użytkownik kliknie na obraz, jego domyślnie ustawiony program mailowy automatycznie się otworzy.

Plik
Dodaj plik wybierając Dodaj lub upuść plik, aby otworzyć pliki znajdujące się na Twoim komputerze lub przeciągnąć i upuścić plik na zaznaczonym polu. Kiedy użytkownik kliknie na obraz, rozpocznie się pobieranie pliku.

Wybierz opcję Otwórz link w nowej karcie, aby po kliknięciu w obraz otworzyć go w nowej karcie przeglądarki. Wybierz Ustaw atrybut “nofollow” jeśli nie chcesz, aby wyszukiwarki śledziły zawarte hiperłącze. Kiedy to ustawienie zostanie uruchomione, zawarte wcześniej łącze nie będzie wywierało wpływu na widoczność w wyszukiwarkach.

projekt

Rozmiar obrazu odpowiada temu, ile miejsca zajmie w kolumnie, w której zostanie umieszczony. Kiedy rozmiar obrazu jest ustawiony na 100%, zajmuje całą szerokość kolumny. Użyj suwaka lub wpisz konkretną wartość procentową w odpowiednim polu, aby dopasować rozmiar obrazu. Wysokość kolumny zależy od wymiarów obrazu.

Wyrównanie obrazu pozwoli Ci na ustawienie jego pozycji w kolumnie. Możesz wybrać wyrównanie do lewej, do prawej lub wyśrodkowanie. Użyj funkcji obrazu pływającego, aby tekst lub inny element treści był rozmieszczony dookoła niego. Możesz wybrać dosunięcie obrazu pływającego do lewej lub prawej strony.

 

Przykład obrazu pływającego:

Ustawienia

W sekcji Ustawienia możesz dodać do obrazu efekty pojawiające się po najechaniu kursorem. Możesz użyć tych efektów wyłącznie po to, by urozmaicić grafikę lub po to, by umieścić opis na obrazie.