Dodawanie modułów

Moduł tekstu

Użyj Modułu tekstu, jeśli chcesz wprowadzić treść na Twoje strony lub podstrony. Moduł tekstu możesz dodać, wybierając opcję Tekst w zakładce Dodaj moduł w kategorii Tekst i struktura.

W module możesz edytować jego projekt lub właściwy tekst. Edytuj tekst, klikając w dowolne miejsce w istniejącym tekście, a zostaniesz bezpośrednio przekierowany do Edytora tekstu lub wybierz Edytuj tekst w rozwijanym menu Modułu.

Dodawanie i edycja tekstu

Gdy zaczniesz edytować tekst, pod głównym panelem nawigacyjnym pojawi się Edytor tekstu, jak pokazano na poniższej ilustracji.

Edytor tekstu oferuje wiele opcji stylowania i formatowania treści w Twoim serwisie. Możesz ustawić każdy zaznaczony tekst tak, aby przejął jeden ze wstępnie zdefiniowanych globalnych stylów tekstu lub możesz wybrać formatowanie lokalne. Aby zastosować styl tekstu, wybierz preferowaną opcję z rozwijanego menu Projektu w lewym górnym rogu Edytora tekstu.

   Jest to sposób na wstawienie Danych Globalnych do tekstu

Dodawanie informacji z Danych Globalnych do Modułu tekstu jest łatwe i gwarantuje, że informacje o Twojej firmie będą zawsze aktualne w całym serwisie. Aby dodać Dane Globalne do Twojego tekstu, kliknij ikonę globusa w Edytorze tekstu, wybierz Wstaw i wybierz odpowiedni element z rozwijanego menu.

Informacje z Danych Globalnych są automatycznie wstawiane do akapitu za pomocą znacznika Danych Globalnych i dynamicznie aktualizowane po dokonaniu zmian konkretnej treści w Danych Globalnych. Na przykład, jeśli użyjesz znacznika dla nazwy firmy Website LEADer, Edytor automatycznie pobierze nazwę Twojej firmy z Danych Globalnych. Jeśli następnie zmienisz nazwę w Danych Globalnych, natychmiast pojawi się ona w tekście, w którym umieściłeś znacznik.

Edycja projektu Modułu

Najedź kursorem na Moduł i wybierz opcję Projekt w rozwijanym menu. Tutaj możesz edytować tło, obramowanie i odstępy Modułu.

Tło

Zmień tło swojego Modułu i wybierz kolor lub obraz.

Obramowanie
Dodaj obramowanie do tekstu, określając przy tym jego styl, grubość, promień i kolor.

Odstęp
Dodaj odstęp między tekstem a obramowaniem Modułu (margines wewnętrzny) lub na zewnątrz Modułu (margines zewnętrzny).